COUNTRY TANEČNÍ SOUBOR MEXIČÁNCI

•  Zveřejněno 1.9.2007
Country taneční soubor MEXIČÁNCI
Taneční soubor Mexičánci přijme nové členy. Zájemci o country tance z řad dětí od 1. - 5. třídy se mohou přihlásit u p. Davida Pospíšila na telefonu 731224407.

•  Zveřejněno 4.2.2007
Tancování souboru MEXIČÁNCI Strunkovice nad Blanicí na hradě Rožmberk
Dne 19. - 21.01.2007 se zúčastnil náš taneční soubor MEXIČÁNCI spolu s tanečním souborem ŠUMAVÁČEK prvního hradebního tancování na hradě Rožmberk.
Z našeho souboru se jej zúčastnilo 16 dětí.
S tancováním jsme začali v pátek rovnou po příjezdu. V sobotu ráno, hned po dobré snídani, jsme opět vyrazili na parket. Tancovali jsme za přítomnosti tanečního mistra country tanců Míry Procházky, který nejen prověřoval naše znalosti v tancích, ale mnoho nového nás taky naučil. Dával nám opravdu do těla. Odpoledne jsme dostali za odměnu 2 hodiny volna a ty jsme využili k prohlídce hradu a Dvora Metlice. Byla to příjemná odpočinková procházka a po ní jsme se s chutí vrhli do tancování. Šanci dostali i někteří z rodičů dětí, kteří s námi jeli. Naučili se, také pod vedením Míry Procházky, některé tanečky. V době, kdy rodiče tancovali věnoval se dětem jeden z pořadatelů. Vyprávěl jim o rodu Rožmberků a jejich nejstarším hradu . Toto vyprávění děti nadchlo. A po něm opět hurá na parket. Tancování totiž bylo pro děti přípravou na Celostátní sjezd dětských tanečních country souborů, které se uskuteční koncem měsíce dubna tohoto roku v Táboře. Rovněž v neděli jsme hned ráno začali tancovat a to až do výborného oběda.
Myslím si, že po několika zkouškách budeme dostatečně připraveni na Celostátní sjezd dětských country tanečních souborů.
Děkujeme všem rodičům a Dětskému domovu v Žíchovci, kteří nám zajistili dopravu a TJ Sokolu Strunkovice nad Blanicí za finanční podporu.

David Pospíšil
vedoucí souboru


Při nácviku.

Společné foto
Mexičánci a Šumaváček.

3Mexičánci s vedoucím
a rodičovským doprovodem.

Děti kreslily a poslouchaly vyprávění
o historii hradu.

Taneční soubor Šumaváček.

Optimalizováno pro rozlišení
1024x768
© BoD